Вишнівська територіальна громада

Волинська область, Ковельський район

Запобігання та протидія домашньому насильству

654cdaa351446__Зупинемо-насильство.png

Законодавчі акти

  1. ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
  2. ПКМ від 22.08.2018 №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»

 

Національна гаряча лінія

Робота "гарячої лінії"

організація роботи Національних «гарячих ліній» з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей:

- надання консультацій з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей

- надання психологічної допомоги потерпілим від торгівлі людьми та насильства

- постійне ведення та оновлення бази даних для надання консультацій по проблемі торгівлі людьми

- розробка та видання інформаційних та методичних матеріалів для консультантів телефонів довіри та «гарячих ліній»

- організація та проведення тренінгів, круглих столів, семінарів, конференцій та інших заходів для консультантів телефонів довіри та «гарячих ліній»

- надання консультацій по електронній пошті з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства

 

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)

Національна дитяча «гаряча лінія»  0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)

Мобільна бригада

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Відповідно до розпорядження сільського голови Вишнівської сільської ради від 28 вересня №172/01-03 створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги -це об’єднання спеціалістів, що надають екстерну та планову соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, в тому числі дітям.

Телефон для виклику (консультації) мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі: (03377) 32342

 

Графік роботи мобільної бригади на території Вишнівської сільської ради

З понеділка по четвер- з 08:00 до 17:00 год.

п'ятниця - з 08:00 до 15:45 год.

Прийом заяв від осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі здійснюються у Вишнівській сільській раді за адресою:  вул. Незалежності, 80А, с. Вишнів, Ковельський рн.,              Волинська обл.

У вихідні, святкові та неробочі дні та години постраждалі від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі можуть звернутися за допомогою, зателефонувавши за телефоном 102.

 

Що потрібно знати  потерпілим від домашнього насильства

Домашнє насильство -  це такі дії одного члена сім'ї по відношенню до іншого, які порушують громадянські права та свободи людини, або які призводять до фізичного, психічного чи морального страждання., а також погрози вчинення таких діянь тощо.

Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та  особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).         Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням)  як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів міських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я, громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства. Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів.

Постраждалі мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. До того ж постраждалі мають право користуватися безоплатними послугами адвокатів Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за подання таких заяв до суду — судовий збір не сплачується.

Потерпіла особа може вимагати від кривдника компенсації: її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає з метою уникнення домашнього насильства, періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника.

 

Що робити у разі домашнього насильства

Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства, необхідно одразу викликати поліцію – 102 або звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства:

Терміновий заборонний припис.

Підстава: ініціатива поліції або заява постраждалої особи.

Передбачає для кривдника:

- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт.

Термін дії припису - до 10 діб.

Обмежувальний припис.

Підстава:заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.

Передбачає для кривдника:

- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);

- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;

- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи;

- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;

- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Термін застосування - до 6 місяців.

Пам`ятайте найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!