16.06.2023 16:51

Напрацювання спільних дієвих кроків для підвищення ефективності бюджетного процесу в громаді

648c6aef75973__зображення_viber_2023-06-14_12-35-06-316.jpg

14 червня 2023 року у Вишнівській сільській раді відбулось засідання робочої групи з питань збільшення надходжень, наповнення, забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та інших платежів до бюджету Вишнівської сільської ради за участі експерта з місцевих фінансів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Оксани Самойліч,  державного інспектора Ковельського відділу  податків і зборів з фізичних  осіб  ГУ ДПС України у Волинській області  Олени Гуглі та місцевих депутатів.

Під час засідання детально проаналізовано стан виконання дохідної частини  бюджету та визначено резерви збільшення надходжень, проведено аналіз заборгованості зі сплати податків, зборів та інших платежів до місцевого бюджету та розглянуто дієвість механізмів впливу на зменшення обсягу  податкового боргу.

Крім того, під час професійної дискусії, проаналізовано діючі ставки місцевих податків та  вивчено обґрунтованість надання сільською радою суб’єктам господарювання і фізичним особам пільг зі сплати податків.

В рамках надання всебічної практичної підтримки громаді в питаннях  наповнення місцевих бюджетів обговорено рекомендації експерта Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» щодо налагодження співпраці з органами ДПС через підписання Меморандуму про співпрацю та дієві кроки покращення адміністрування, обліку та справляння місцевих податків і зборів.

В ході  діалогу  було окреслено основні  заходи, які вплинуть на збільшення надходження до місцевого бюджету.