Логотип

Вишнівська територіальна громада

Волинська область, Ковельський район

28.03.2025 15:36

Повернення додому: реінтеграція дітей у біологічні сім’ї та альтернативні форми сімейного виховання

5b704ab6-3c5a-4afa-a9b3-33b79917c2cd.jpg

Чому дітей вилучають із сімей? Як забезпечити найкращі інтереси таких дітей і чому важливо реінтегровувати їх у сім’ї до рідних чи прийомних батьків – аналізували учасники та учасниці триденного тренінгу «Повернення додому: реінтеграція дітей у біологічні сім’ї та альтернативні форми сімейного виховання», який відбувся у Луцьку 24-26 березня 2025 року.

Представники та представниці Зимнівської, Шацької, Вишнівської та Любешівської громад в інтерактивній формі опрацювали дерево проблем, яке дозволяє проаналізувати причини та наслідки вилучення дітей із сімей, нормативно-правові засади реінтеграції та забезпечення найкращих інтересів дитини, а також усвідомити те, чому такою важливою є реінтеграція.

Суттєвою підтримкою під час роботи на місцях стане розуміння мультидисциплінарних підходів під час реінтеграції та алгоритм дій, який передбачає чималу кількість етапів, які не можуть бути виключені, щоб досягнути якісних результатів.

Особливо активно учасники та учасниці тренінгу долучились до «світового кафе», де через практичний досвід кожного розглянули роль різних структур у процесі реінтеграції, важливість їх співпраці, ведення конкретного випадку та створення екомапи для підтримки конкретної сім’ї та дитини у процесі адаптації один до одного.

Важливим елементом навчань став етап, коли присутні поділились власними кейсами роботи і проаналізували важливість емоційного стану батьків, які приймають дітей, психологічні особливості дітей, які виховувались в інтернатних закладах або в сім’ях, звідки їх вилучили а також те, чому реінтеграція інколи не вдається.

Підсумком навчань буде не лише налагодження комунікації між спеціалістами та спеціалістками громад, а й глибше усвідомлення усіх складових реінтеграції та застосування здобутих знань у щоденній роботі.

__

Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».