Логотип

Вишнівська територіальна громада

Волинська область, Ковельський район

05.12.2024 17:06

5 грудня - Міжнародний день волонтера

16565ebd-4347-4dfb-80ff-c99941ac3533.jpg

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році. Офіційна назва цього дня - Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку. Це свято десятків тисяч добровільних помічників, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив по усьому світу.

Волонтерський рух – доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Сучасний волонтерський рух в Україні розпочався ще у 90-х роках минулого століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. Але найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році – саме Революція Гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких спорадичних випадків виросло в потужний громадянський рух. Величезний тягар турбот винесли на собі волонтери у війні з російським окупантом. Перед лицем небезпеки патріотичні українці жертвували усім: часом, грошима, часто здоров’ям і життям. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори та інше. Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить, що волонтерство – це справжнє покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність. Завдяки безкорисній праці волонтерів у світі стає менше зла та горя. Хворі, самотні, незахищені люди отримують опіку і тепло добрих сердець.