09.04.2024 10:04

Чому від правця потрібно вакцинуватися

6614e873d84b5__Правець.jpg

Правець - це інфекція, спричинена бактеріями Clostridium tetani. Коли бактерії потрапляють в організм, вони виробляють токсин, що викликає хворобливі скорочення м'язів. Інша назва правця - «тризм». Це часто призводить до блокування м'язів шиї та щелепи людини, що ускладнює відкриття рота або ковтання.

🚩Симптоми правця🚩:

〽️судомне стиснення щелеп;

〽️м’язові спазми (в т.ч. з боку шлунково-кишкового тракту);

〽️болісна напруга у всьому тілі;

〽️проблеми з ковтанням;

〽️«витріщання» очей;

〽️головний біль;

〽️лихоманка та надмірне потовиділення;

〽️зміна артеріального тиску і прискорене серцебиття;

〽️неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм);

〽️ламкість кісток;

〽️утруднене дихання.

📌Які ускладнення може зумовити правець❓:

🔅закупорення головної чи однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії);

🔅пневмонію;

🔅легеневу інфекцію.

🆘Правець може призвести до смерті.

Симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У випадку появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря👩‍⚕️.

❌🚑За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті надзвичайно висока.

Навіть, із медичною допомогою ризик смерті від правця досить високий ‒ від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

‼️💉Єдиний спосіб захиститися від правця ‒ ВАКЦИНАЦІЯ‼️

✅Відповідно до Національного Календаря щеплень, дорослі повинні безкоштовно отримувати щеплення від дифтерії та правця кожних 1️⃣0️⃣років.

✅Останню дозу діти отримують у 16 років. Відповідно, ревакцинація для таких людей проводиться в 26 р, далі 36р, 46р, так далі.

🧬Імунітет після захворювання швидко минає і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна (навіть, якщо ви хворіли).

World Health Organization (WHO)

World Health Organization Ukraine

CDC

Міністерство охорони здоров'я України