08.04.2024 09:50

Укус кліща: що робити?

661393c1be175__Укус-кліща1.jpg

Правильна техніка видалення прикріпленого кліща включає наступні кроки (дивиться малюнок)

1️⃣Використовуйте пінцет з тонким кінчиком (або маленькі щипці), щоб захопити кліща якомога ближче до поверхні шкіри. Пінцет повинен захоплювати голову кліща і не стискати тіло кліща. Якщо немає пінцета чи щипців, витягніть кліща вручну, використовуючи папір або тканину, щоб захистити пальці під час вилучення кліща.

2️⃣М’яко, але міцно потягніть вгору, рівномірно натискаючи.

❗️Не стискайте, не розчавлюйте та не проколюйте тіло кліща, оскільки його рідина може містити збудників інфекції.

‼️Не смикайте і не крутіть кліща, оскільки це може призвести до того, що частина кліща можє відірватися та залишитися в шкірі.

3️⃣Після видалення кліща продезінфікуйте місце укусу та вимийте руки спиртом або водою з милом.

4️⃣Утилізуйте кліща (завернути у скотч та у смітник або змити в каналізацію)

5️⃣Після видалення кліща укушена особа (або особи, які доглядають) рекомендується спостерігати за місцем укусу на предмет розвитку мігруючої еритеми (ЕМ) протягом 30 днів.

🚫Техніки, які НЕ рекомендуються, для видалення кліща: застосування вазеліну, лаку для нігтів, ізопропілового спирту або гарячого сірника.

Ці методи збільшують ймовірність того, що частини кліща залишаться в шкірі господаря.

✅Є сумніви або зʼявились якісь симптоми після видалення? Зверніться до лікаря 👩🏼‍⚕️

Ваша Шевчук Наталія

Також нагадуємо, що в нашому медичному центрі ви можете видалити кліща за потреби

Укус-кліща.jpg